ANASAYFA | TARİHÇEMİZ1924 yılında, Türkiye Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatıyla, stratejik ve jeopolitik konumundan dolayı Orta Anadolu Bölgesinde yeni bir sanayi şehri planlanmaktaydı.
Cenk ATAMAN’ın büyük dedesi Hüseyin Kâhya (Kırım Hanı'nın kızının damadı olduğu söylenmekte olup Kırıkkale şehrinin kurucusudur.) Kırıkkale‘yi şehir adayları içerisine dâhil etmeyi başarmış, aynı zamanda şahsına ait arazileri devlete bağışlayarak, “Param ve topraklarım vatanıma feda olsun.” demiş. Devletin ortaklık teklifine ise “Hâşâ devletle ortaklık olur mu hiç?” diyen bir vatanseverdir.
Bugünkü Makine Kimya Endüstrisi (MKEK) fabrikalarının yapılmasında şahsı ve Kırıkkalelilerin büyük katkıları olmuştur. Yıllar sonra da Türkiye Cumhuriyetimizin minnet borçlu olduğu isimlerden olmayı başarmıştır.
1940 yılında, bu fabrikalarla gelişen Kırıkkale’de, fabrika işçilerinin yemek yiyeceği hiç bir işletmenin bulunmaması, Cenk ATAMAN’ın diğer dedesi Mustafa ATAMAN’ın (politikacı, iş adamı) dikkatini çekmiş ve bu alanda yatırım yapmaya karar vermiştir. Şehrin ilk lokantası olan ''SİZİN LOKANTA''yı hizmete açmış ve bu isimle uzun yıllar, tabaklarda değil, damaklarda izler bırakmaya devam etmiştir. Daha sonra, 1945 yılında 120 yatak kapasiteli “KIRIKKALE PALAS OTEL” açılarak başarılar taçlanmış ve bu parıltı günümüze kadar ışığını kaybetmeden sürdürülerek devam etmiştir.
1975 yılında Anadolu'da kazanılan bu başarı; şirketin bir bölümünü, bir edebiyatçı ve iş adamı olan Ali ATAMAN’ın önderliğinde devam etmiştir. Ali ATAMAN, babasından aldığı bayrakla, dönem içerisinde SENAY ET LOKANTASI (Fatih), KÖRFEZ BALIK RESTAURANT (Sarıyer), ATAMAN MERKEZ MUTFAK (Karaköy) işletmeleri ile gıda sektörüne uzun yıllar hizmet etmiştir. Ali ATAMAN, merkez mutfak işletmesi ile Hunca Sabunları, Çukurova Holding, Polat Holding gibi hala günümüzde aktif olan kurumlara uzun yılar hizmet etmenin onurunu yaşatmıştır.
1996 yılına kadar edinilen birikim ve kazanılan tecrübe üçüncü kuşaktan olan İş Adamı Cenk ATAMAN’a geçmiş böylece hizmet bayrağı tekrardan babadan oğula devrolmuştur. Kendisinin 2009 yılında genç iş adamı ödülü kazanması şirket için onur verici bir unsur olmuştur.
Aile büyükleri gibi sosyal sorumluk projelerinin daima içinde olmaya büyük önem gösteren Cenk ATAMAN, bu özelliğini şirket misyonu halinde devam ettirmesi ve birçok sosyal sorumluluk projeleri içerisinde olması önemli başarıları da arkasından getirmiştir. Buna en güzel örnek ise; 2013 yılında ''81 ilde 81 yaşlı engelli kısa süreli bakım evi'' projesi ile yılın sosyal sorumluluk projesi ödülünü alma hakkı kazanmasıdır.
Cenk ATAMAN, yeni projeleri hayata geçirmek için kurucusu olduğu Daha Dünye Kırım Tatarları Sosyal Projeler Platformu Başkanlığı'nı hâlen devam ettirmektedir. TOBB Gebze Ticaret Odası Meclisi Üyesi Meslek Komitesi Başkanlığı ve Kabataş Erkek Lisesi Eğitim Vakfı kurucu mütevelli heyet üyesi ve 2019 yeni Yönetiminde görevlerine de devam etmektedir. Cenk Ataman, ayrıca Gebze Teknik Üniversitesi Fikri ve Sınaî Haklar Kurulundaki görevinin yanında, Kent Konseyi Yönetim Kurulunda görev almaktadır.
Cenk Ataman, bu dönem içerisinde açılan S CATERING ORGANİZASYON, ODA RESTAURANT İTALYAN, SARAY RESTAURANT, GÜLZADE ORGANİK gibi işletmeleri, 2013 yılına kadar işletmeye devam ettirmiştir.
2016 yılında İngiltere’de bulunan ATAMAN, dünyaca ünlü İngiliz Şef Jamie Oliver'dan eğitim aldı. Ayrıca Londra'da bulunan dünyanın en iyi mesleki eğitim okulu olan Cordon Bleu London'da akademik destek almıştır .
2019 yılında şirketimiz , üç iş kolundaki markaları ile hizmet etmeye yoğunlaşmıştır .
Cenk Ataman Organization “ özel günlerinizde ve organizasyonlarınızda artık Türkiye'nin her yerinde tüm davet ve organizasyonlarınızda yanınızda olmaktayız .
Ataman Group Export Cenk Ataman “ sabun erken hasat zeytinyağ “ yurt dışına ihraç etmekteyiz .
MOD4 “kurum / kuruluşlara Teknoloji yönetimi İnovasyon yönetimi ve Fikri Sınai Mülki Haklar süreçlerini karşılamaya yönelik, alanında uzman kişiler tarafından oluşturulmuş, eğitim ve danışmanlık hizmeti veren start-up yapı ile sizlere hizmet vermekteyiz .
Hizmet yelpazesini arttıran şirketimiz geçmişten aldığı gücü günümüze de yansıtmaya devam etmektedir. Mazisine yakışır şekilde bayrağı dördüncü kuşaklara taşımayı hedefleyen Ataman Group, kuruluş ilke ve değerlerinden hiçbir zaman ödün vermeyecektir.
In 1924, by direction of Turkish Republic’s founder Mustafa Kemal Ataturk, a new industrial city on Middle Anatolia region was being planned because of thestrategical and geopolitical situation of the place. The grand grand father of Mr. Cenk Ataman, (named of Huseyin Kahya, who is the son of law of Crimea Khan’s daughter by claim and he is founder of Kırıkkale City in Turkey) was suggested Kırıkkale City as one of the pilot cities of this project and he donated his own lands to government and said “My money and my lands are sacrified to my country.” The government suggested him a kind of partnership but he declined them and said “There is no partnership with government.”
He had great efforts to build today’s Makine Kimya Enstitüsü - Machine and Chemistry Institute factories with his citizens. And Turkish Republic is thankful to him.
In 1940, Kırıkkale was developed by this huge factories but in this town there was not any places for workers’ lunches or dinners. This situation engaged the attention of Cenk Ataman’s other grand father Mr. Mustafa Ataman and he decided to invest in this industry. He opened the first restaurant of town, named “Sizin Lokanta” and gave service for long years with this name. Last time, in 1945, he opened Kırıkkale Palas Otel which has 120 beds capacity and this success reached to our time with no interruption.
In 1975, Mr. Ali Ataman (man of letters and business man) continued this “Anatolia success” and he found Şenay Et Lokantası in Istanbul-Fatih, Körfez Balık Restaurant in Istanbul-Sarıyer and Ataman Merkez Mutfak in Istanbul-Karaköy and served in food industry for long years. Mr. Ali Ataman has given service to Hunca Chemistry Inc., Çukurova Holding, Polar Holding and too many big companies for long years.
In 1996, the family’s all knowledge and experience passed to third generation family member, business man Mr. O.Cenk Ataman and he won the “The Young Business Man of Year -2009” award and exalted his family.
Cenk Ataman gave great importance to social responsibility projects like other family members and he worked up this projects as his company’s mission. And he won the “The Social Responsibility Project of Year - 2013” via “81 short-term carrying houses for old and disabled people in all 81 cities of Turkey” project.
Mr. Cenk Ataman is the chairman of Crimean Tatars Platform of Social Projects which he founded and chairman of Gebze Chamber of Commerce Professional Committee and he is still one of the members of founding committee of Kabataş Men’s Highschool Educational Foundation.
Mr. Cenk Ataman is also a member of the Gebze Technical University’s Intellectual and Industrial Rights Committee and a member of City Council.
He managed S Catering Organization, Oda Restaurant Italian, Saray Restaurant, Gülzade Organic till the year2013.
In 2014, the company developed with meeting organisation, foreign trade, consultancy, education and coaching, trademark and patents industries and found, S Catering Gastronomy and it has been giving service from past till today. Ataman Group, which is targeting to carry the flag to fourth generations,will never swerve from their past.
Mr. Cenk Ataman completed his education in England, Jamie Oliver Brighton and Cordon Blue London, he isproud of helping you for your special day organizations all over Turkey.

   LÜTFEN ALMAK İSTEDİĞİNİZ HİZMETİNİZ İÇİN İLETİŞİM KISMIMIZDAKİ FORMU DOLDURUNUZ …

   
Oral Cenk Ataman - Ev
Ben Cenk Ataman
ayvalık - cenk ataman ayvalık - cenk ataman ayvalık - cenk ataman